Fanziny
Digitalizované fanziny     Souvislosti     Seznam fanzinů     Obálky fanzinů     karel506@post.cz     Nechte vzkaz      Navštivte nás na Facebooku
 
na úvod fanzinu další číslo poslední číslo

První číslo fanzinu Villoidus jsem dostal 17. 4. 1982. Byl to první fanzin, který se mi dostal do rukou. Tehdy ještě nesl název Scfi a ani nebyl označen jako fanzin.

Na první číslo matfyzáckého fanzinu vzpomíná Zdeněk Rampas, který se na tvorbě některých čísel také podílel.
  Mám dojem hraničící s jistotou, že poprvé jsem fanzin SFK Villoidus viděl první den prvního pardubického Parconu v roce 1982. Starali jsme se tehdy o zábavu průběžně přijíždějícím fanouškům a účastníkům Ceny Karla Čapka shromažďujících se ve studentském klubu kolejí Polabiny. Tedy spíše jsme se snažili, aby se dotyční bavili sami, řekli nám, proč přijeli a co od setkání (vůbec prvního srovnatelné, to jest větší než malé, velikosti v Československu), očekávají. Pak dorazili Vojta Kantor, Jaroslav Veis a Ondřej Neff, kteří již měli nějakou zkušenost s vystupováním na veřejnosti, a zábava nabyla tradičnějších forem. Někdy v tu dobu z Prahy Miloš „Albert“ Podpěra s Jirkou „Pyvosem“ Kuřina dovezli balík prvního čísla svého fanzinu, nejspíš toho dopoledne vytištěného. K Ondřeji Neffovi se nějak doneslo, že v něm kdosi rozcupoval jeho Něco je jinak, zmocnil se jednoho čísla z rychle mizící hromádky a soustředěně se začetl. Když dočetl, oddychl si, že to nebylo tak hrozné a sháněl se po autorovi. A tak jsme se před sedmadvaceti roky seznámili, v ten den, kdy SF hnutí poprvé vystoupilo na veřejnost a kdy vyšel úplně první Villoidus.

Zájemci si mohou stáhnout toto číslo fanzinu ve formátu pdf. Ve formátu pdf není rozdělování slov stejné jako v původním dokumentu.

Fanzin ve formátu .pdf